Czy rozmiar penisa ma znaczenie? Jak powiększyć penisa?

rozmiar penisa

Rozmiar penisa to dla wielu mężczyzn, miara ich zdolności seksualnych. To w rzeczywistości nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdą. Seksuolodzy przekonują, że zdecydowanie istotniejszym elementem wpływającym na jakość stosunku seksualnego jest technika oraz gra wstępna.

Co kobiety sądzą o rozmiarze penisa? Badania naukowe

Trudno polemizować ze zdaniem seksuologów. Jeszcze trudniej z wynikami badań: dr Franckena i naukowców z uniwersytetów w Nowym Meksyku.

Badanie dr Franckena – czy rozmiar ma znaczenie?

W 2002 roku przeprowadzono badanie w którym głos w ankiecie oddało 170 aktywnych seksualnie kobiet. Dr Francken zadał tam pytanie na które odpowiedzi poszukują tysiące mężczyzn na całym świecie, a mianowicie „Czy rozmiar ma znaczenie?”.

Odpowiedzi kobiet kreowały się następująco:

55% – rozmiar nie jest ważny

22% – rozmiar jest całkowicie nieistotny

20% – rozmiar jest ważny

1% – rozmiar jest najważniejszy

Badanie naukowców z uniwerystetu w Nowym Meksyku – jaki jest optymalny rozmiar penisa?

Według różnych źródeł, średnia wielkości penisa Polaków oscyluje w granicach 15,5-17,6 centymetra. To jeden z najlepszych wyników w Europie. Nie mniej jednak, nie to jest najważniejsze. Zdecydowanie bardziej isotne wydają się oczekiwania kobiet co do wielkości członka.

O optymalny rozmiar penisa zapytali naukowcy z Nowego Meksyku. Przedstawiono kilkadziesiąt różnych modeli. Spośród nich, 80 kobiet miało wybrać najbardziej optymalny model. Wyniki prezentowały się następująco:

  • 16 cm – średnia długość optymalnego penisa
  • 12,2 cm – średni obwód optymalnego penisa

Wniosek? Rozmiar nie ma większego znaczenia dla większości kobiet. Panie uważają, że średni rozmiar penisa jest jak najbardziej optymalny. Kobiety nie oczekują nic więcej. Zdecydowanie wiekszą uwagę poswięcają grze wstępnej, zaangażowaniu i technice partnera, co potwierdzają inne badania. O nich przeczytają państwo w kolejnych artykułach znajdujących się na naszej stronie.

Seksuolodzy przekonują, że ‚kompleks’ małego penisa to problem około 30% mężczyzn na całym świecie.

Jak powiększyć penisa?

Mimo że wyniki niezależnych badań wskazują, że „kompleksy małego penisa” w większości przypadków nie są zasadne, to nadal mnóstwo mężczyzn zastanawia się i chce powiększyć swojego penisa. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż czestokroć prącie i jego długość to swoista miara męskości (wg męskiej części populacji).

Medycyna oferuje wiele rozwiązań pozwalających na skuteczną terapię powiększającą penisa. Zdecydowanie najefektywniejsze są zabiegi chirurgiczne polegające na nacięciu więzadeł wieszadłowych. Pozwalają one wydłużyć prącie o około 3-4 centymetry. Wiele osób zauważa jednak, że tego typu zabieg obarczony jest pewnego rodzaju ryzykiem.

Sporym zainteresowaniem pochwalić się mogą również metody realizowane w gabinetach medycyny estetycznej. Szczególną popularnością cieszy się zabieg wypełniania prącia kwasem hialuronowym. To sposób, który pozwala zarówno wydłużyć, jak i pogrubić członka. Metoda jest skuteczna, nie powoduje dyskomfortu i należy do rozwiązań nie powodujących skutków ubocznych. Jedyną wadą (prócz ceny!) jest fakt, iż kwas hialuronowy po pewnym czasie się wchłania, co sprawia, że zabieg trzeba powtórzyć. Trwałość szacowana jest na około 12-24 miesiące.

Alternatywnym sposobem są produkty naturalne, występujące pod postacią żelów, maści i tabletek. To metody, których efektywność bywa bardzo różna. Nie mniej, producenci coraz częściej oferują skuteczne preparaty, pozwalające powiększyć penisa o 3-9 centymetrów. W chwili obecnej, zdecydowanie najlepiej opiniowanym rozwiązaniem tego typu są tabletki Member XXL (memberxxl.pl), w których składzie znajdziemy:

  • ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego
  • ekstrakt z korzenia żeń-szenia
  • ekstrakt z szafranu
  • ekstrakt pieprzu czarnego

To bardzo ciekawa kompozycja, której nie znajdziemy w żadnym innym produkcie tego typu. Czy jest skuteczna? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie są liczne, pozytywne opinie na temat Member XXL.

Leave us a Message